MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 8941079
*
nr 894 1079
Bertil Fridhagen
(1905-1993), Sverige
Stolar, 1 par, Bodafors, Fridhagen
Bertil Fridhagen, svensk formgivare född 1905, död 1993.
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:52:49
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen, svensk formgivare född 1905, död 1993.
Läs mer om Bertil Fridhagen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil fridhagen bodafors fridhagen karmstol karmstolar stol stolar sverige
-
3356 Soffa
+ Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993)..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:23
*
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen, svensk formgivare född 1905, död 1993.
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Bertil Fridhagen
nr 894 1079
Bertil Fridhagen
(1905-1993), Sverige
Stolar, 1 par, Bodafors, Fridhagen
Bertil Fridhagen, svensk formgivare född 1905, död 1993.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen, svensk formgivare född 1905, död 1993.Läs mer om Bertil Fridhagen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil fridhagen bodafors fridhagen karmstol karmstolar stol stolar sverige
-
3356 Soffa
+ Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993)..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:23